Upland AAU – June 16th, 2012

Team Champions

Kids/Jr. High School Division Team Champion: Pounders

 

High School Division Team Champion: Upland High School

 

Kids Division

 

40 lbs
1st- Ronnie Ramirez (Pounders)
2nd- Jake Gutierrez (Kistler Dungeon)
3rd- Kaden Adams (Kistler Dungeon)

 

65 lbs 
1st- Robert Avila (Pounders)
2nd- Sebastian Garza (Wolfpack)
3rd- Max Copeland (Pinnacle)

 

50 lbs 
1st- Evan Manzo (Adrenaline)
2nd- Elijah Flores (Kistler Dungeon)
3rd- Camillo Ramirez (Pounders)

 

75 lbs 
1st- Alex Ramirez (Pounders)
2nd- Logan Galvez (Victor Valley)
3rd- Korey Mendoza (Adrenaline)

 

55 lbs (1st - 2nd) 
1st- Caleb Cornforth (Millennia)
2nd- Isaic Ramirez (Pounders)
3rd- Trevin Adams (Kistler Dungeon)

 

85 lbs 
1st- Juan Chiquito (Victor Valley)
2nd- Alex Ramirez (Pounders)
3rd- Sunny Luna (Victor Valley)

 

55 lbs (3rd - 4th)
1st- Jake Caliva (Redlands Youth)
2nd- Sammy Mendoza (Adrenaline)
3rd- Rafael Zuniga (Solario)

 

103 lbs 
1st- Peter Gonzalez (Blackwatch)
2nd- Zeth Santos (Blackwatch)

 

Jr. High School Division 

90 lbs 
1st- Zander Silva (Pounders)
2nd- AJ Raya (Adrenaline)
3rd- Jake Grabowski (PJH) 

 

112 lbs 
1st- Fou Hoching (Upland)
2nd- Robert Ornelas (Adrenaline)
3rd- Eddie Rivera (AB Miller)

 

High School Division

106 lbs 
1st- Alexander Nunez (Alta Loma)
2nd- Edward Compos (Blackwatch)
3rd- Zander Silva (Pounders)

 

160 lbs 
1st- Alfonso Taboada (Team Rampage)
2nd- Austin Davis (Alta Loma)
3rd- Kannon Fobes (Cajon)

 

120 lbs 
1st- Nick Romano (Blackwatch)
2nd- Joseph Vargas (Alta Loma)
3rd- Angel Ceja (Upland)   

 

170 lbs 
1st- Giovannie Rivera (Fontana)
2nd- Joseph Pirrie (Upland)
3rd- Rezekiel Pulaney (Banning)

 

126 lbs 
1st- Andrew Valenzuela (Redlands East Valley)
2nd- Joey Engebreston (Alta Loma)
3rd- Josh Vasquez (Eisenhower)

 

182 lbs 
1st- Mark Lewan (Alta Loma)
2nd- Corey Martinez (Chaffey)
3rd- Giovannie Rivera (Fontana)

 

138 lbs 
1st- Angel Padilla (Chaffey)
2nd- Christian Carrillo (Rancho Cucamonga)
3rd- Raymond Castaneda (Riverside Poly)

 

220 lbs 
1st- Andy Lewis (Upland)
2nd- Timoteo Hoching (Upland)
3rd- Andrew Cuadra (AB Miller)

 

145 lbs 
1st- Youssef Aref (Rancho Cucamonga)
2nd- Jaime Nunez (Canyon)
3rd- Apollo Santos (Cajon)

 

 

HWT 
1st- Joseph Marmelejo (Upland)
2nd- Christian Gutierrez (Team Rampage)
3rd- Andrew Cuadra (AB Miller)

 

152 lbs 
1st- Josh Caro (Blackwatch)
2nd- Youssef Aref (Rancho Cucamonga)
3rd- Martin Espinoza (Chaffey)

 

 

 

 

This entry was posted in 2012 Season.


Teams:
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,


Placers:
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,